Shop Menu

adidas = trening dla wymagających

Trenując podejmujesz wyzwanie – ćwiczysz po to, by osiągać wyznaczone cele. Nie ma znaczenia, czy pracujesz nad zwiększeniem siły mięśni, poprawą szybkości lub wytrzymałości – dążysz do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Trenując dajesz z siebie wszystko, a od sprzętu wymagasz niezawodności i jakości. My to wiemy, dlatego adidas stworzył serię Training Hardware. Projektując nasz sprzęt myśleliśmy o zapalonych sportowcach, takich jak Ty. Myśleliśmy o ludziach ćwiczących na 100%, ambitnie dążących do osiągania najlepszych wyników. Nasz sprzęt ma pomóc Ci osiągać więcej, znacznie więcej.

Dając z siebie 100% z adidas Training Hardware – zawsze zyskasz więcej!

Trenując chcesz być najlepszy, tego wymagasz również od swojego sprzętu. Wiemy o tym doskonale, właśnie dlatego powstała cała seria Training Hardware – najwyższa jakość i komfort ćwiczeń z myślą o wymagającym sportowcu, takim jak Ty. Nie zostawiamy miejsca na kompromis – zwycięzcy ich nie uznają. W adidas wierzymy, że masz prawo wymagać najlepszej jakości, a my z przyjemnością zapewnimy Ci tę jakość podczas treningów. Nie wahaj się – sięgnij po nowatorskie rozwiązania, powstałe w oparciu o najnowsze badania i dostępne technologie.

 

Trenując dążysz do doskonałości. Świetnie Cię rozumiemy, dlatego właśnie wszystkie nasze sprzęty są projektowane i wykonane z niesamowitą precyzją. Adidas Training Hardware pozwoli Ci zwiększyć moc, prędkość, wytrzymałość i siłę – wyznacz sobie cel i go osiągnij. Z adidas Training Hardware wszystko jest możliwe.


 


Przewodnia myśl i zasada Adi’ego Dassler’a, twórcy firmy adidas, jest prosta: działać tak, aby sportowcom było łatwiej osiągać lepsze wyniki. Dzisiaj, w dalszym ciągu bazujemy na tej zasadzie, dlatego też innowacyjność i ciągłe badania nad nowymi technologiami są podstawą w tworzeniu wszystkich naszych produktów. Wybór materiałów oraz sposób w jaki są wytwarzane nasze produkty to dwa podstawowe sposoby, w jakie nasze zespoły pracowników z zaplecza R&D mogą wpływać także na ochronę środowiska naturalnego. Dla przykładu: unikanie plastiku na bazie oleju pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla; cieńsze i lżejsze materiały oznaczają mniej odpadów i mniejsze osadzanie się dwutlenku węgla; metoda farbowania ubrań „na sucho” oszczędza wodę oraz energię. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne i istotne znaczenie ma w dzisiejszych czasach ma ochrona środowiska, dlatego też dokładamy największych starań, aby nasze produkty były lepsze zarówno dla konsumentów jak i naszej planety.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów innowacyjnych koncepcji i nowych technologii przyjaznych środowisku, które są stosowane w produkcji naszych produktów:

Minimalizacja odpadków materiałowych w procesie produkcji

Inicjatywa zmniejszania ilości odpadków materiałowych wytwarzanych podczas produkcji obuwia i odzieży sportowej polega na: stosowaniu materiałów ulegających recyclingowi, większej ilości spójnych elementów poszczególnych produktów oraz maksymalnej wydajności wzornictwa, co w efekcie końcowym skutkuje zmniejszeniem strat materiałowych, a tym samym mniejszym wpływem na środowisko naturalne.

Po udanej premierze butów Element Soul w kategorii butów do biegania w sezonie jesień/zima 2012, ich następca, but Element Voyager, został wprowadzony na rynek latem 2013. Jego główne cechy i zalety to:

  • But Element Voyager składa się tylko z 12 części przy czym standardowy but do biegania składa się z 30 części – skutkuje to 60% obniżeniem ilości części przy produkcji oraz zmniejszeniem o 500 g ilości odpadków przy każdym bucie.
  • Przy 95% wydajności wzornictwa, ilość odpadków zmalała o 5% w produkcji butów Element Voyager.
  • Całościowo, but Element Voyager, jest wyprodukowany z materiałów niezagrażających środowisku naturalnemu.

W kolekcji przygotowanej na sezon wiosna/lato 2014, buty do tańca – Kayley - zostały stworzone zgodnie z inicjatywą zmniejszania ilości odpadków materiałowych podczas produkcji. Buty Kayley, to kolejny produkt marki adidas, wyprodukowany z ponad 90% wydajnością wzornictwa, but przyjazny środowisku a przy tym but o wyjątkowym designie, stylu i funkcjonalności.

Liczy się każda kropla wody - dzięki technologii DryDye oszczędzamy wodę i energię

W 2012 roku adidas po raz pierwszy zastosował w swoich produktach technologię farbowania DryDye. Technologia ta całkowicie eliminuje zapotrzebowanie na wodę w procesie barwienie tkanin, zastępując tradycyjną wodę sprężonym dwutlenkiem węgla a co za tym idzie, pozwala zaoszczędzić do 25 litrów wody niezbędnych do zafarbowania jednej koszulki T-shirt. Dodatkowo, w procesie farbowania „na sucho” wykorzystuje się o 50% mniej energii i 50% mniej środków chemicznych w porównaniu z tradycyjnym procesem.

Od momentu wprowadzenia na rynek produktów w technologii DryDye, jest ona stosowana również w innych akcesoriach marki adidas. Produkty typu Outdoor, przy produkcji których zastosowano technologię DryDye, zostały nagrodzone prestiżową nagrodą Outdoor Industry Award w kategorii „produktów wysoce ekologicznych i o zrównoważonej wartości i wpływie na środowisko naturalne”.

Adidas wspiera rozwój technologii i badań prowadząnych na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz działań propagujących ideę rozwoju zrównoważonego.

Zmniejszenie ilości odpadków materiałowych oraz emisji szkodliwych gazów – adidas FORMOTION™ Technology

Technologia FORMOTION™ stosowana w butach do biegania adidas, opiera się na specjalnej, aktywnej konstrukcji tylnej części buta a w szczególności na ruchomej podeszwie pod piętą. Innowacyjne płytki umieszczone pod piętami poruszają się niezależnie od reszty podeszwy. Ruchoma podeszwa jest oddzielona od podeszwy głównej gumowymi elementami, co pozwala na dopasowanie obuwia do stopy każdego biegacza, jego unikalnego stylu biegania i nawierzchni po której biega, zapewniając naturalny, płynny i bardziej komfortowy ruch od pięty do palców.

Przy tworzeniu butów w technologii FORMOTION™, stosuje się, używany również w przemyśle motoryzacyjnym, tzw. system „hot runner” polegający na podgrzewaniu składników wlewanych do plastikowych form kształtujących. Stopiony plastik jest wstrzykiwany w otwory form. W ten sposób powstaje idealny odlew.

System „hot runner” pozwala na ograniczenie ilości odpadków materiałowych o 50% poprzez wyeliminowanie nadlewów, które powstają w tradycyjnym  procesie produkcji.

Dodatkowo, stosowanie lżejszych i sztywniejszych materiałów również zmniejsza ilość odpadków materiałowych oraz zmniejsza emisję dwutlenku węgla, ponieważ końcowy produkt jest lżejszy w transporcie.  

W produkcji butów adidas zredukowano ilość stosowanego kleju poprzez zastąpienie go laserowym zgrzewaniem lub mechaniczną blokadą – w wyniku tych działań emisja szkodliwych gazów jest ograniczona w znaczącym stopniu. W elementach, w których klej jest niezbędny, zespół adidas, stosuje kleje o składzie opartym na bazie wody, nieszkodliwe dla środowiska.

Podsumowując, korzyści dla środowiska wynikające ze stosowania technologii FORMOTION™ są następujące:

  • System “hot runner” to ograniczenie o 50% ilości odpadków materiałowych w procesie produkcji
  • Mniej kleju to znacząca redukcji emisja toksycznych gazów
  • Lekka konstrukcja zmniejsza zużycie materiału oraz emisję CO2 podczas transportu

 

MOŻESZ BYĆ TAKŻE ZAINTERESOWANY

 

 

 

O nas

Sklep treningsilowy.pl zajmuje sie sprzedażą produktów marki adidas Traning Hardware. Są to produkty z gamy fitness, treningu wytrzymałościowego oraz siłowego.

Adidas zadbał aby produkty były zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających klientach do ekstensywnego użytku personalnego w domu i na siłowni. Czytaj wiecej...

Nasi klienci

Nasi klienci są dla nas najważniejsi i dokładamy wszelkich starań abyście byli Państwo zadowoleni. Życzymy udanych zakupów w naszym sklepie, upewnimy się aby Państwa produkty były wysłane w możliwie najszybszym terminie.

W razie pytań zapraszamy do sekcji poświęconej dla klienta lub kontakt z nami

Kontakt

Adres:
Kozielska 439, 44-164 Gliwice

Mail:
info@treningsilowy.pl

Telefon:
32 302 97 19

Save 30

Dodatkowe rabaty aż do 30% dla zamówień hurtowych.

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dalszych informacji. 

RABAT DO 30%