Shop Menu


1949
Początek działalności

18 sierpnia adidas zostaje zarejestrowany jako firma. Nazwa pochodzi od imienia i nazwiska założyciela: „Adi” od Adolfa i „das” od Dassler.


Lata 50
„Cud w Bernie”

1954- „Cud w Bernie” Niemcy podczas meczu z przeważającymi Węgrami, używają korków marki adidas w których jako w pierwszych zastosowano wymienne kolce.

Lata 60
Skok  wzwyż

Kierujący się chęcią pomocy wszystkim sportowcom, adidas produkuje wyposażenie dla mniej widowiskowych dyscyplin. Wybitny skoczek Dick Fosbury pobija swój rekord skacząc w butach marki adidas.

Lata 70
Zwycięstwo „drużyny adidas”

Podczas wręczania pucharów- Franz Beckenbauer „Kaiser” podnosi Puchar Świata w geście zwycięstwa. W finale w 1974 Niemcy pokonują Holandię 2:1.

Lata 80
Zmiana

Po śmierci Adi Dassler’a, jego żona Kathe, syn Horst oraz córki przejmują biznes.

 

Źródło: logoblog.comLata 90
Nowe zarządzanie

Pod kierownictwem Roberta Louis-Dreyfus, adidas przekształca się z opierającej się na produkcji i sprzedaży firmy w firmę marketingową

1995
Adidas wchodzi na giełdę

Pojawienie się firmy adidas na Giełdach Papierów Wartościowych w Paryżu i Frankfurcie. 

1996
Wspaniały rok

„trzy paskowa firma” wyposaża 6 tysięcy olimpijczyków z 33 krajów. Sportowcy adidasa zdobywają 220 medali w tym 70 złotych. Sprzedaż ubrań wzrasta o 50%.


1997
Adidas-Salomon Group

Grupa adidas nabywa Grupę Salomon z takimi markami jak: Salomon, TaylorMade, Mavic i Bonfire w grudniu 1997. Nowa firma nosi nazwę adidas-Salomon Group.

1999
Nowa marka

Integracja nowych marek nabiera tempa. Nowy TaylorMade zwiększa sprzedaż sprzętu golfowego FireSole. Łyżworolki marki Salomon startują z wysokim dwucyfrowym wzrostem w pierwszej połowie 1999r.

2000
Nowe zarządzanie

Postępują zmiany personalne, nowe kierownictwo inicjuje ambitny Program Wzrostu i Wydajności. Najważniejsze wydarzenia sportowe jak Europejskie Mistrzostwa Piłki Nożnej EURO 2000™ oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie, gdzie pływak Ian Thorpe zdobywa 3 złote medale przyczynia się do sukcesu firmy.

 

[widgetkit id=5]

2005
Sprzedaż Salomona

Grupa Salomon składająca się z Salomona, Bonfire, Mavic, Cliché i Arc’Tyrex została sprzedana Amer Sports w październiku 2005r. Nowa grupa adidas skupia się na wzmocnieniu pozycji na rynku obuwia i ubrań oraz szybko rozwijającej się dyscyplinie golfa. Powrót do nazwy adidas Group nastąpił na przełomie maja i czerwca 2006r.

2006
Adidas Group nabywa Reebok’a

Sfinalizowanie transakcji nabycia Reebok’a 31 stycznia 2006r. otwiera nowy rozdział w historii grupy adidas. Poprzez połączenie się dwóch najbardziej szanowanych i znanych marek w świecie sportu, grupa będzie korzystać z bardziej konkurencyjnych platform na świecie - dobrze zdefiniowana i uzupełniająca tożsamość marki, szeroki zasięg produktów, mocna pozycja wśród drużyn, sportowców, wydarzeń i zawodów sportowych.

2010
Adidas Training Hardware

W 2010 roku Adidas Group wypuściła oficjalnie na rynki światowe nowe produkty marki Adidas - sprzęt i akcesoria Adidas Training Hardware. Zaprezentowana kolekcja obejmuje między innymi hantle, obciążenia, ławki treningowe, maty czy piłki.

2012
Rozwój kolekcji sprzętu

W 2012 roku Adidas Group robi kolejny krok w kierunku rozwoju produkcji sprzętu i akcesoriów do ćwiczeń - tworzy nowa, unikalną kolekcję produktów do treningu szybkościowego, wytrzymałościowego i siłowego.

 

MOŻESZ BYĆ TAKŻE ZAINTERESOWANY

 

 

 

O nas

Sklep treningsilowy.pl zajmuje sie sprzedażą produktów marki adidas Traning Hardware. Są to produkty z gamy fitness, treningu wytrzymałościowego oraz siłowego.

Adidas zadbał aby produkty były zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających klientach do ekstensywnego użytku personalnego w domu i na siłowni. Czytaj wiecej...

Nasi klienci

Nasi klienci są dla nas najważniejsi i dokładamy wszelkich starań abyście byli Państwo zadowoleni. Życzymy udanych zakupów w naszym sklepie, upewnimy się aby Państwa produkty były wysłane w możliwie najszybszym terminie.

W razie pytań zapraszamy do sekcji poświęconej dla klienta lub kontakt z nami

Kontakt

Adres:
Kozielska 439, 44-164 Gliwice

Mail:
info@treningsilowy.pl

Telefon:
32 302 97 19

Save 30

Dodatkowe rabaty aż do 30% dla zamówień hurtowych.

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dalszych informacji. 

RABAT DO 30%